چهارشنبه 29 آبان 98

عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است که اصلاح‌طلبان در چند سال گذشته کارکرد اصلی خود را از دست داده و در سیستم فعلی جذب شده‌اند.
نماینده مجلس نهم با اشاره به اینکه عده‌ای نسبت به کاندیداتوری زاکانی از قم هراس دارند، گفت: وقتی متوجه شدم که آقای زاکانی تصمیم گرفته از حوزه قم کاندیدای مجلس بشود خوشحال شدم.
وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات گفت: ما که ندیده‌ایم دولت در عمر 6 ساله خود کاری را صورت داده باشد.
دبیر شورای نگهبان گفت: من بابت عدم‌اصلاح قانون انتخابات بر مبنای سیاست‌های کلی انتخابات از مجلس گلایه دارم و نمایندگان مجلس آنچه را باید انجام می‌دادند انجام ندادند.
شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که جمعی فراگیر از چهره‌های ملی، مسئولان احزاب و تشکل‌ها و چهره‌های انقلابی با تاکید بر حضور زنان و جوانان است، رسما اعلام موجودیت کرد.
صادق زیباکلام می‌گوید؛ مشکل اصلی اصلاح‌طلبان نه سامانه انتخاب نامزد با تأیید صلاحیت آنها، بلکه ریزش 80 درصدی بدنه اجتماعی است.
لاریجانی گرچه در انتخابات سال 94 هم در فهرست اصولگرایان نبود اما در فهرست امید حضور داشت و سرلیست این جریان در قم بود. اما در شرایط کنونی تنها اصولگرایان نیستند که تصمیم عبور از لاریجانی را گرفته اند و اصلاح طلبان هم طی ماه های اخیر ضمن انتقاد از ائتلاف انتخاباتی با جریان های موسوم به اعتدال گرایان، بر بستن لیست های انتخاباتی اصلاح طلبانه تأکید کرده اند.
عضو فراکسیون امید،‌ حداقل 20 نفر از فهرست 30 نفره امید در انتخابات مجلس قبلی را فاقد صلاحیت و شایستگی دانست.
نماینده مردم قم در مجلس گفت: لیست اصولگرایان قم برای انتخابات مجلس یازدهم با امیرآبادی، ذوالنوری و زاکانی بسته شد و شورای اصولگرایان قم در تهیه این لیست رزومه‌ای از علی لاریجانی نخواست و البته وی نیز رزومه‌ای ارائه نکرد.
رئیس شورای شهر تهران می‌گوید این شورا که یکدست در اختیار اصلاح‌طلبان است، بعد از دو سال، فاقد دستاورد عینی و قابل عرضه به مردم است.