چهارشنبه 29 آبان 98

سحرگاه ۱۱ آبان ۴۲ طیب حاج رضایی در پادگان حشمتیه تهران به اتهام کشتار مردم و آشوب‌آفرینی در واقعه ۱۵ خرداد اعدام شد؛ اتهامی که هیچگاه اثبات نشد و او اعدام شد تا حشمت شاه حفظ و واقعه ۱۵ خرداد غیرمردمی و با حضور اراذل و اوباش معرفی شود.
اسناد
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: شریعتی اعتقاد دارد که دعوایش با علما و روحانیون، دعوای پدر و پسری است، وی به دنبال دین اصیل اسلامی و خارج از خرافات تاریخی بود.
اسناد
آیت الله قرشی می گوید: در جلسه انتخاب رهبری، سخن آقای جورکش از خاطرم گذشت که به نقل از حجت‌الاسلام سراج گفت امام فرمودند:اگر من از دنیا بروم، آقای خامنه‌ای برای رهبری از همه بهتر و اصلح است.
اسناد
مرگ مشکوک فرزند امام(ره) باعث برده شدن نام ایشان در محافل مختلف شد و به همین دلیل رژیم شاه احساس خطر کرد و به خیال خود تلاش کرد تا چهره امام را در بین اذهان خدشه دار کند و با شکست مواجه شد.
اسناد
اتفاقات متعدد و پرشتابی گزارش‌های روزهای پس از فرار شاه از ایران توسط نهادهای مختلف امنیتی و انتظامی رژیم پهلوی از جمله ساواک، ارتش و ژاندارمری منعکس شده است.
اسناد
ابعاد فکری مهدی بازرگان اولین نخست‌وزیر جمهوری اسلامی ایران در برنامه در برنامه «رادیکال سه» بررسی شد.
اسناد
هاشمی رفسنجانی نقش مهمی در جنگ داشته است. برخی نقش او را مثبت و سازنده و برخی سیاست‌های هاشمی را در تقابل با امام و اندیشه‌های ایشان می‌دانند.
شورای نگهبان قانون اساسی شرط اعطای تابعیت به فرزندانی که مادر ایرانی و پدر خارجی دارند را استعلام و نظر مثبت دستگاه های امنیتی دانسته است.
امر به معروف و نهی از منکر یک واجب فراموش شده است، این واجب به قدری فراموش شده است که ممکن است در صورت انجام آن به شما حمله‌ور شوند و کتکتان بزنند! در این گزارش به سراغ «امیر دهقان حسن‌زاده» طلبه جوانی که در شهر ملارد کتک انجام یک واجب دینی را خورده است، رفتیم.
رئیس جمهور آمریکا گفت: نمی‌خواهم با ایران بجنگم من کسی نیستم که بخواهد وارد جنگ شود چنانچه بخواهم بجنگم اهل جنگ اقتصادی هستم.